REKOLEKCJE WEEKEND Z EGZORCYSTĄ STOPIEŃ I
Miejsce rekolekcji : Dom Pięknej Miłości
Stanisław Dolny 6 km od Kalwarii Zebrzydowskiej i 35 km od Krakowa
Prowadzący: Ksiądz egzorcysta Zbigniew Baran CSMA michalita z Sanktuarium św. Michała Archanioła
Rekolekcje przeżyliśmy w duchu nabożeństw do św. Michała Archanioła, potężnego patrona i obrońcy.
Konferencje, Msze Święte oraz nabożeństwa odbywały się w Kaplicy Fatimskiej Domu Pięknej Miłości.
W czasie rekolekcji zawiązała się piękna wspólnota osób pragnąca przeżywać życie w Bożym klimacie.
Ksiądz egzorcysta poprowadził szereg wyczerpujących konferencji na temat zagrożeń duchowych, walki duchowej i wskazówek na temat tego co to znaczy żyć w Bożym klimacie, jak również co nie jest Bożym klimatem i czego się wystrzegać.

Uczestniczyliśmy w medytacji Słowa Bożego, śpiewaliśmy godzinki do świętego Michała Archanioła, modliliśmy się różańcem oraz adorowaliśmy Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie w całonocnym czuwaniu w Kaplicy Najświętszego Sakramentu. Była możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania (bieżąca spowiedź).

Najważniejszą posługą Kościoła jest ofiarowanie wiernym posługi wewnętrznego uzdrowienia i uwolnienia dlatego celem rekolekcji przy posłudze kapłana egzorcysty jest rozpoznanie i ustrzeżenie się przed działaniem złych duchów oraz jak osiągnąć uzdrowienie wewnętrzne.
Głównym punktem programu było nabożeństwo o uzdrowienie i uwolnienie ku czci św. Michała Archanioła z indywidualną modlitwą wstawienniczą księdza egzorcysty nad każdym uczestnikiem rekolekcji. Na zakończenie nabożeństwa zostały egzorcyzmowane sól, woda, olej i świece.
Kolejnego dnia przyjęliśmy Szkaplerz Męki Pańskiej oraz Szkaplerz św. Michała Archanioła
Szkaplerz św. Michała Archanioła jest zewnętrznym znakiem powierzenia się św. Michałowi Archaniołowi i przynależności do Rodziny Michalickiej. Celem jego noszenia jest odnowienie czci św. Michała Archanioła. Osoby, które przyjęły szkaplerz mają udział w dobrach duchowych Zgromadzenia św. Michała Archanioła.
- Szkaplerz jest znakiem wybrania św. Michała Archanioła na szczególnego obrońcę w walce z pokusami i grzechem.
- Szkaplerz jest mundurem wojska anielskiego. Podobnie jak żołnierza, policjanta czy kapłana można poznać po stroju, tak i należącego do Bractwa Szkaplerznego można poznać po tym znaku.
- Szkaplerz jest strojem, a zadaniem stroju jest ochrona ciała. Szkaplerz pełni tę samą rolę w życiu duchowym: strzeże od wszystkiego, co mogłoby być przeszkodą na drodze do zbawienia tzn. od grzechu, szatana i piekła.
- Noszenie szkaplerza jest źródłem łask ułatwiających nam ponoszenie ofiar i wyrzeczeń, których wymagają walka z grzechem i naśladowanie Chrystusa.

Celem przyjęcia szkaplerza jest oddawanie czci św. Michałowi Archaniołowi, aby za jego szczególną pomocą uzyskać:
- wolność, obronę i rozwój Kościoła świętego;
- łaskę dobrej spowiedzi dla siebie i innych, siłę w walce z nałogami i wadami, obronę przed herezjami, błędami i fałszywymi naukami, ustanie przekleństw, bluźnierstw i zgorszeń oraz nawrócenie wszystkich grzeszników;
- ducha łagodności i pokory serca oraz wzrost wiary, nadziei i miłości;
- utwierdzenie Królestwa Bożego w świecie przez potężne orędownictwo Matki Bożej Królowej Aniołów i świętych Aniołów;
- wybawienie dusz z czyśćca przez modlitwę i uzyskiwanie odpustów;
- łaskę dobrej i świątobliwej śmierci.
Przygotowanie do przyjęcia Szkaplerza powinno wyrazić się odbyciem sakramentalnej spowiedzi, aby w czasie przyjmowania szkaplerza znajdować się w stanie łaski uświęcającej. Umożliwi to działanie łaski Bożej tego, który powierza się opiece św. Michała Archanioła.
Istnieją sytuacje, w których spowiedź nie jest możliwa: np. związek niesakramentalny, którego stanu nie da się obecnie uregulować z powodu istniejącej przeszkody kanonicznej. W takich okolicznościach można przyjąć szkaplerz wyrażając pragnienie, by św. Michał Archanioła w tym znaku pomógł wytrwać w dobrym i – gdy ustanie przeszkoda – uregulować życie sakramentalne.

Czas świadectw, gdzie odkryliśmy się przed sobą tym, jak wyglądała nasza walka duchowa oraz w jaki sposób znaleźliśmy się na rekolekcjach oraz co one nam dały. Nade wszystko wyraziliśmy swoją wdzięczność Panu Bogu za dar tych owocnych, pięknych chwil.
Wspaniały ubogacający czas, dziękujemy.
O świadectwach z rekolekcji możecie poczytać w zakładce Świadectwa.